Jak rozpoznać wersję serwera SQL w systemie Windows bez dodatkowych narzędzi?

Czasami zdarza się, że potrzebujemy informacji na temat zainstalowanej w systemie wersji serwera baz danych Microsoft SQL.

Metod jest kilka, ale skupię się w tym wpisie na tej, która nie wymaga żadnych dodatkowych narzędzi (np. SQL Management Studio) i zaawansowanej wiedzy. Może użyć jej każdy.

Wiecej…

Moje subiektywne porównanie kilku firm hostingowych.

Bardzo często moi klienci zadają mi pytania w rodzaju „gdzie założyć firmową stronę www?” czy „gdzie najlepiej mieć pocztę?

Zawsze odpowiadam, że nie ma jednego, idealnego rozwiązania dla wszystkich. Zależy to od naszych wymagań i budżetu. Poniżej przedstawię kilka firm, z usług których najczęściej korzystam i które polecam dla konkretnych projektów. Od razu zaznaczam, że nie jest to artykuł sponsorowany. Firmy sprawdziłem sam i korzystam z ich usług dla wielu z moich klientów.

Wiecej…

Sztuczka: Jak wyczyścić bufor wydruku z linii komend?

Czasami zdarza się, że podczas próby drukowania coś się zacina, zawiesza i w kolejce wydruku mamy kilka dokumentów, które ani nie chcą się wydrukować, ani nie można ich usunąć. Najprościej w takiej sytuacji zmusić system do skasowania „wiszących” dokumentów z poziomu linii komend (wiersza poleceń).

Wiecej…